BRUGGE — Het nieuwe stadion van Club Brugge is afgelopen nacht in het uiterste geheim opgetrokken. Terwijl de buurt vredig lag te slapen, werd er op de werf onafgebroken doorgewerkt. Tegen de ochtend stond er plots een mastodont van 40.000 zitplaatsen, volledig klaar voor gebruik.
“Het is niet van onze doen,” getuigt 'aannemer' Persyn huilend. “We waren eigenlijk bezig met de heraanleg van de straat Van Leeg Tot Zand. Daar doen we het altijd rustig aan. Putje graven, pintje drinken en de werken zoveel mogelijk uitstellen. Maar vent, dat steekt ook snel tegen hoor. Dus dachten we: we bouwen dat nieuw stadion rap rap in de rapte, dan is dat ook peist gedaan.”
Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe bevestigt dat de beslissing pas gisteravond laat viel. “Vannacht kreeg ik een sms van de Raad voor Vergunningsbetwistingen. Jean-Gauthier Lacacque, een vriend van me die daar zit, liet weten dat er een gunstig advies op komst was. Ik heb meteen opdracht gegeven om het stadion te bouwen. En kijk: het staat er al.”
Het stadion is voorlopig alleen vindbaar voor Clubsupporters. “We hebben er een bordje ‘betaald parkeren’ voor gezet, dat schrikt de Cerclesupporters af.”
Verontwaardiging
In de wijk rond het stadion is de verontwaardiging groot. Niet door geluidsoverlast, stofhinder of nachtelijk zwaar transport maar door het onverwachte gevolg van de nieuwe infrastructuur: parkeercomfort.
“Vroeger moest ik hier altijd zoeken naar parking,” klaagt buurtbewoner Luc (58). “Dan deed ik verschillende rondjes in de wijk. Dat schepte rust in mijn leven. Dat was zo mijn momentje. Nu is er zoveel parkeerplaats dat ik zelf niet meer kan kiezen waar ik mij moet zetten. Ik word volledig opgefret door de keuzestress."
Afwerking
Het stadion staat er dan wel al, het interieur moet wel nog worden afgewerkt. Voorzitter Bart Verhaeghe belooft: “We bouwen de tribunes één op één na zoals op Jan Breydel, inclusief de waterlekken, het betonrot en toiletten die op het juiste moment overstromen. De supporters zullen niet merken dat het een nieuw stadion is, het wordt pure nostalgie.”
La Louvière
Voor de match van vandaag tegen La Louvière kan het nieuwe stadion echter nog niet worden gebruikt. De reden is simpel, aldus Verhaeghe: “met het huidige spelniveau van de meisjes (de A-ploeg van Club, nvdr) krijg ik dat stadion nooit vol. En we gaan verliezen. Trouwens, als we verliezen dan koop ik een sjaal van La Louvière.”
Het Brugse stadsbestuur reageert kort maar verrast. “Wij wisten van niets,” klinkt het bij de burgemeester. “Maar mochten we het wél geweten hebben, dan hadden we gezamenlijk, zonder verdere uitleg of duiding, en met de voltallige meerderheid tégen gestemd.”