> ## Content Index
> Fetch the complete content index at: https://www.debrugsestem.com/llms.txt
> Use this file to discover other available public pages before exploring further.

# Column Janne Narten: Brugge lijkt klaar voor burgemeester Pieter Marechal
- URL: https://www.debrugsestem.com/column-janne-narten-brugge-lijkt-klaar-voor-burgemeester-pieter-marechal/
- Published: 2024-10-07T09:05:35.000Z
- Updated: 2024-10-07T09:05:35.000Z
- Description: In deze column gaat Janne Narten dieper in op de komende verkiezingen. Wie wordt burgemeester, Dirk De fauw of toch maar Pieter Marechal? Het antwoord is niet zo makkelijk als je zou denken.
- Author: Kenny Dezeugstecker
- Tags: Politiek, Sint-Andries, Dirk De fauw, Franky Demon, Pablo Annys, Stefaan Sintobin, Opinie

Het is koud op de Markt. Een oude vrouw zit het ganse kraam onder te zeiken met het gebruikelijke Brugse gekreun: "*Brugge is te druk geworden*", "*er zijn geen bussen meer*" en "*er is hier nooit niks te doen*", maar ook "*De fauw doet dat toch goed?*" Brugge lijkt klaar te zijn voor nog eens zes jaar **Dirk De fauw**.

Maar iedereen weet dat een stem voor De fauw een stem voor **Franky Demon** is. En een stem voor Franky Demon is eigenlijk contraproductief en is dus een stem voor **Pablo Annys**. En een stem voor Pablo Annys, is een stem voor de Club, dus eigenlijk voor **Mickey Hayen**. Maar die ligt binnen enkele weken toch buiten wegens een compleet gebrek aan visie, dus is het eigenlijk een stem voor **Pieter Marechal**. Hoe is het zover kunnen komen?

Volgens mij is dit de schuld van de Hollanders. Ik verklaar mij nader: ik kan Hollanders namelijk echt niet luchten. Niettemin gaan we voor de komende zes jaar zonder ongelukken verder onder CD&V hegemonie. Vreemd toch, voor de derde stad van Vlaanderen? In Antwerpen winnen de communisten en in Gent wint **Peter Vande Veire**. Waarom moeten wij het doen met een hoogbejaarde cafékaarter? Dirk De fauw is zelfs niet van Brugge, hij woont op Sint-Andries. En niemand die gelooft dat hij het toch niet stiekem zal doorgeven aan zijn protegé, Pieter Marechal.

> "Waarom moeten wij het doen met een hoogbejaarde cafékaarter?"

De laatste keer dat ik Pieter Marechal zag, heeft hij twee uur staan zagen over dat hij seksualiteit niet goed begrijpt en dat kerkbezoek moet worden verplicht. Vervolgens toonde hij enkele foto's van zijn kleinen en haalde hij direct een betaalterminal boven. Gelukkig kon ik contactloos betalen want anders stond ik daar met mijn mond vol tanden.

### Werkmensen

Is er dan niets anders in Brugge? Pablo van Vooruit misschien, maar hebben we echt een partij voor werkmensen nodig? Als ze een beetje harder werken dan kunnen ze misschien Sint-Pieters ontvluchten en ergens mooi gaan wonen, zoals in de sublieme Zandstraat op Sint-Andries (het deel voor de Expresweg). En met een beetje meer centen kunnen ze dan ook direct op **Mercedes Van Volcem** en haar anti-fietspartij stemmen. Ik heb uit goede bron vernomen dat elke kandidaat op Desje haar lijst €350 krijgt uit de partijkas ter compensatie voor de totale vernieling van hun reputatie.

Misschien moet ik dan toch maar gewoon vreemdelingenhater worden. Op zich zou dat nog lukken, mocht **Stefaan Sintobin** niet zo hard ruften. Ze noemen hem de **Johnny Depp** van Brugge, aangezien hij ook regelmatig zijn bed onderschijt. Toch zal de partij goed scoren, en ik vind dat helemaal niet erg. De politiek moet een afspiegeling zijn van de maatschappij, en de huidige maatschappij kenmerkt zich nu eenmaal door een algemene apathie en een totale normvervaging. Dus doe zo voort, jongens!

> "De politiek moet een afspiegeling zijn van de maatschappij."

Ah, van mij mag het wel eens wat anders zijn, daarom stem ik Voor U. Misschien is dat een goeie motivatie voor **Els Ampe** om terug te keren naar Brugge?

### **Janne Narten**

Stadhuis-watcher